Buitiniai oro kondicionieriai: 3 pasirinkimo kriterijai

Oro kondicionieriusTinkamai dirbantys buitiniai oro kondicionieriai padeda palaikyti pageidaujamą mikroklimatą namuose, mažina drėgmės lygį, saugo nuo pelėsio, nemalonių kvapų, dulkių, bakterijų ir mikroorganizmų. Tiesa, išsirinkti kokybišką ir patikimą įrangą, kuri tarnautų ne vienerius metus, nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pateikiame 3 svarbiausius oro kondicionierių pasirinkimo kriterijus, kurie padės nepasimesti gausioje gaminių pasiūloje.

Buitiniai oro kondicionieriai ir jų funkcinės galimybės

Šiuolaikinė įranga pasižymi plačiomis funkcinėmis galimybėmis, todėl reikėtų gana aiškiai apsibrėžti tikslus, kuriuos keliate namuose naudojamai technikai. Vienas svarbiausių klausimų, – ar norite, kad kondicionierius atliktų tik vėsinimo funkciją, ar ieškote universalaus įrenginio, kuris ne tik vėsintų, bet ir šildytų patalpą žiemos metu. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad buitiniai oro kondicionieriai, užtikrinantys efektyvų patalpų šildymą, paprastai kainuoja brangiau ir nebūtinai atitiks jūsų poreikius, pvz., galbūt jūsų namuose jau sumontuota optimali šildymo sistema, todėl kondicionierius žiemos metu vis tiek nebus naudojamas.

Oro kondicionieriaus tipas

Šiandien galima rinktis skirtingų tipų oro kondicionierius: jie gali būti sieniniai, kasetiniai, grindiniai, mobilūs ir kt. Dėl konkretaus modelio reikėtų pasitarti su šios srities ekspertais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir, įvertinę jūsų poreikius bei gyvenamosios erdvės išplanavimą, padės parinkti tinkamiausią įrangą jūsų namams. Praktika rodo, kad dažniausias pirkėjų pasirinkimas yra sieniniai oro kondicionieriai, vertinami dėl savo patikimo veikimo, subtilaus dizaino ir nedidelio dydžio.

Renkantis kondicionierių paprastai siūloma įvertinti „Split“ ir „Multisplit“ sistemų privalumus. Pirmuoju atveju sistema susideda iš vieno lauke esančio išorinio bloko ir vieno viduje montuojamo vidinio bloko. Brangesnis sprendimas, kur kas dažniau pasirenkamas ne namams, o komercinėms patalpoms – „Multisplit“ sistema, kurią sudaro vienas išorinis blokas ir keli vidiniai blokai, naudojami kelių patalpų vėsinimui.

Oro kondicionierių valdymas ir triukšmo lygis

Sparčiai populiarėja įranga, valdoma „Wi-Fi“ būdu. Tai itin patogus ir praktiškas sprendimas, užtikrinantis patogų kondicionieriaus valdymą per atstumą. Naudodamiesi valdymo įrenginiu, naudotojai gali įjungti ir išjungti įrenginį, nustatyti pageidaujamą temperatūrą, keisti oro srovės kryptį ir intensyvumą.

Kadangi buitiniai oro kondicionieriai, visų pirma, turi padėti sukurti pageidaujamas komforto sąlygas namuose, būtina įvertinti įrangos skleidžiamą triukšmą. Triukšmo lygis priklauso tiek nuo konkretaus modelio, tiek nuo kondicionieriaus montavimo vietos ir jo naudojimo dažnumo.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>