Komandos formavimo patarimai

Komanda darbeGera komanda vieningai siekia to paties tikslo ir tuo pačiu dirba petys su pečiu, tad natūralu, jog tik tokiu atveju dažniausiai pavyksta darbo vietoj pasiekti pačių geriausių rezultatų. Žinoma, reikalingas komandos formavimas, specialūs mokymai, kurių metu skirtingi žmonės yra suburiami vienam ir tam pačiam darbui. Ne veltui reikalingas geras specialistas, kuris atlieka komandos formavimo darbus ir būtent svarbiausias mokymų gaires ir galimus patarimus pateiksime šiame straipsnyje.

1. Pirmiausia reikalingas geras lyderis, kuris gali burti komandą. Tikrai ne visi vadovai gali būti geri lyderiai, tačiau įgauti ir jų savybes galima specialiųjų mokymų metu.

2. Taip pat reikia pažinti kiekvieną darbuotoją kuo geriau. Tik tiksliai žinodami jų poreikius galite atitinkamai stengtis įtraukti jį į komandą pasiūlant tai, kas jį gali labiausiai sudominti. Tikrai ne tik didesnė alga motyvuoja.

3. Svarbiausia yra naudoti žaidimus, o ne darbą, kuris dažniausiai atgraso nuo įsitraukimo į komandą. Natūralu, kad žmonės darbo vietoje ir taip turi daug pareigų, tad nebesinori jų turėti dar daugiau, kurios skirtos komandos formavimui. Ugdyti reikia per smagumą, per žaidimus.

4. Verta nepamiršti, kad kalbantis su darbuotoju galima geriau išgirsti jo poreikius ir atitinkamai jam sukurti tokią aplinką, kurioje jis gerai jaučiasi.

5. Taip pat negalima versti žmogaus dirbti komandoje ir tuo pačiu būti komandos dalimi tokiu atveju, jeigu jam tai netinka ir nepatinka. Tiesiog suteikite jam tokią galimybę, galbūt bandykite gražiai įtraukti į komandą, tačiau jokiu būdu nesiimkite grasinimų, kurie gali dar labiau pabloginti situaciją.

6. Reikia suprasti, kad kai kurie žmonės išties yra individualistai ir jiems yra geriau dirbti vieniems. Tai nereiškia, kad jie nėra geri darbuotojai. Gali būti, tikrai yra, tik nereikia jiems tapti aktyvios komandos dalimi, kuri galbūt intravertus labai vargina.

Komandos formavimas šiuo metu dažnai vadinamas bene pačias svarbiausia sąlyga, kad įmonės darbuotojai našiai dirbs ir tuo pačiu kartu sieks tikslų. Jis toks pat reikalingas kaip ir lyderio ugdymas, kuris dažnai vadinamas geros darbo vietos būtiniausia sąlyga.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>