Ratlankiai žiemai: aliuminiai ar plieniniai?

Artinasi šaltasis metų sezonas ir daugelis pradedame žvalgytis naujų padangų. Jeigu gyvenate regione, kur sezonų skirtumai itin ryškūs, greičiausiai, meistrai rekomenduos Jums ir teks su padangomis keisti ir ratlankius. Visgi, diskusijos tarp meistrų netyla ir mes dažnai svarstome tarp pigesnių plieninių ir lengvesnių aliuminių ratlankių – ką pasirinkti?

Plieniniai – sunkesni

Ratlankiai žiemaiPlieniniai ratlankiai yra sunkesni – ir tai didžiausias jų privalumas. Tokie ratlankiai atsparesni įbrėžimams, užtikrina geresnį sukibimą su sniegu, kainuoja pigiau nei aliuminiai ar, kurie nors kiti. Verta paminėti, kad atsiradus minimaliems įtrūkimams, plieninius ratlankius pataisyti yra lengviau nei aliuminius. Todėl praktiškumas ir logika diktuotų rinktis pastaruosius, tačiau jų trūkumai kartais nusveria privalumus.

Trūkumai: plieniniai ratlankiai nėra patrauklūs. Todėl reikės naudoti gaubtus, o tai papildomai kainuos. Šiuo metu, itin didelis ratlankiai audi markės automobiliams pasirinkimas, bei siūlomi plieniniai ratlankiai r16 5×112 , kurie yra tinkami Mercedes, skoda ir kitiems automobiliams. Nors verta pripažinti, kad plieniniai ratlankiai jau užleidžia vietą naujos kartos ratų dalims: aliuminio, lietiems ir kaltiems.

Aliuminiai – estetika ir universalumas

Aliuminiai ratlankiai yra atsparūs druskos korozijai, o taip pat jie pasižymi ilgaamžiškumu. Žinoma, tokie ratlankiai bus eksplotuojami priklausomai nuo lako storio sluoksnio ir lako kokybės, kuriuo padengti ratlankiai. Jeigu lakas nekokybiškas, aliuminiais ratlankiais važinėsime trumpiau, nei kokybiškai.

Trūkumas: Tiek aliuminiai ratlankiai r17, tiek iš to pačio lydinio pagaminti ratlankiai r15, ratlankiai r16 ar ratlankiai r18 yra kiek brangesni už plieninius, o taip pat negali užtikrinti optimalaus sukibimo su sniegu. Pastebima, kad dažniausiai vairuotojai renkasi aliuminius ratlankius, o ant bangos dabar plaukia jau išvardinti didesni už vidutinius ratlankius.

Tuos, kuriuos atbaido kaina – ratlankiai internetu yra pigiau – tie, kurie privengia aliuminių ratlankių dėl antrojo trūkumo, pasvarstykite apie plieninius.

Ratlankiai autogidas – milžiniškas ratlankių pasirinkimas. Internete galite praplėsti paiešką, žvalgydamiesi pagal regioną, tarkim, ratlankiai panevezys, ratlankiai Klaipeda ar ratlankiai kaune.

Pirkdami ratlankius pasidomėkite jų prekybos vietos sertifikatais ir ratlankių gamintojų teikiamomis garantijomis.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>