Senųjų daugiabučių tapetai

Naujos kartos tapetai Dubingiuose ir tapetai, kuriuos galėjote matyti senuose daugiabučiuose, daug metų neremontuotuose butuose – tai visiškai skirtingi dalykai. Tą reikėtų žinoti ir žmonėms, kurie anais laikais matytus tapetus laiko absoliučiu tapetų etalonu ir dėl to nori jo atsisakyti. Tapetų gali būti labai įvairų.

Šių laikų tapetai: nuo dažomų ir plaunamų, iki 3D, fototapetų bei reljefinių

Tapetai LietuvojeŠiais laikais tapetai Dubingiuose pirkti gali tapti pačiu svarbiausiu įrankiu, formuojant interjerą namuose. Tiesa, į sienų apdailą viduje šiais laikais žiūrima visiškai kitaip nei seniau. Nebėra taip, kad namuose visos sienos yra lygios. Daug dažniau renkamasi daryti nišas tiek sienų plokštumose, tiek palubėje. Nišos yra stirtos nebe spintai įstumti ar šaldytuvui pastatyti, o tiesiog kaip interjero elementas. Kitas skirtumas – niekas šiais laikais negalvoja apie tapetus kaip apie apdailą, kuri būtinai sups visas kambario sienas. Daug dažniau renkamasi skirtingi tapetai sienoms. Dažnai yra pasirenkamas vienas labai ryškus akcentinis tapetas ir jis yra labiausiai išsiskirianti siena. Tai gali būti nuostabus fototapetas, kuris sukuria tokią realybės imitaciją, kad sunku tuo nepatikėti. Arba gali būti 3D tapetas, arba reljefinis. Tai tapetai, kurie atrodo tiesiog kaip meno kūriniai, ir būtų nenatūralu turėti visas tokias sienas, todėl tokia siena parenkama tik viena, dažniau prie jos statoma žema sofa, o ne aukštos spintos. Ant tokio tapeto nereikia kabinti paveikslų ar kitų dalykų, nes jis tampa visa sienos dekoracija. O kas klijuojama ant kitų sienų? Iš tiesų, nebūtinai klijuojama. Tai gali būti ir lygus baltas tinkas, ir medinės sienos. Taip pat gali būti klijuojami paprasti reljefiniai dažomi tapetai, dažniausiai balti. Tuomet jie tampa pagrindu, fonu ir geriau išsiryškina kita, vadinamoji akcentinė siena.

Senieji tapetai butuose išduoda norą būti baronais

O ką mums apie to meto būstą ir būsto tendenciją sako senieji tapetai? Visų pirma, jie sako tai, kad žmonių nepriteklius atsispindėjo jų noruose būti baronais ir to siekti tam tikro kičo pavidalu. Tapetai labai dažnai blizgėdavo netikru auksu. Dažnai jie sudarydavo barokinį puošnumą, kuris buvo dirbtinis ir visiškai nederėjo prie visko, kas buvo aplink. Taigi, tokie senieji butai išduodavo tam tikrą norą būti baronais ir dabar tai kelia vos ne juoką. Taip anksčiau gyveno žmonės, tas buvo būdinga sovietmečiui, bet dabar žmonės laisvai renkasi tai, kas galbūt paprasta, bet iš tiesų natūraliai gražu.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>