Pirmas kartas už vairo

Pirmą kartą važiuojant automobiliu visai nesvarbu, ar tai AGN stiklai, ant kurių krinta lietaus lašai, ar kažkas kito. Tačiau automobilis, kuriuo važiuojama, būtinai turi būti techniškai tvarkingas: reikia, kad ir auto šviesos visos gerai veiktų, ir visi automobilio stiklai būtinai būtų sveiki.

Patikrinti automobilį

Stiklų pardavimasTaigi, pirmiausia patikriname automobilį. Tą turėtų daryti asmuo, kuris valdo automobilį ir kuris vėliau priims visą atsakomybę, jeigu kažkas negerai nutiks. Labai svarbu užtikrinti, kad tikrai gerai veiktų stabdžiai, nes vairuotojas, kuris pirmą kartą sės už vairo, normaliai ar apskritai bet kaip stabdyti nemokės. Taigi, reikėtų pirmiausia išmokyti būtent tokių dalykų kaip stabdymas. Tačiau tam reikia užtikrinti gerą ir teisingą stabdžių padėtį. Taip pat reikėtų sužiūrėti, kad gerai veiktų pavaros ir greičių dėžė. Jeigu bėgiai nepersijunginėja ar persijunginėja netinkamai, tuomet reikėtų sutvarkyti bėgius, tik tada duoti pradedančiajam vairuoti. Reikėtų pasakyti, kad pavarų perjunginėjimas daugumai žmonių iš pradžių būna labai sudėtingas dalykas, kol jį perpranta. Dėl to kartais gali būti tie judesiai atliekami visai ne švelniai ar kitaip netinkamai. Tad reikėtų užtikrinti, kad pavaros būtų saugios ir tvirtos, o ne stipriau paspaudus iškart kažkas užsikirstų ar sulūžtų. Žinoma, būtinai reikia užtikrinti, kad stiklai būtų tvarkingi, kad veiktų valytuvai ir kad viskas būtų gerai su veidrodėliais. Ir žinoma būtų pačios geriausios ir tinkamiausios padangos.

Pirmoji kelionė: baimės pirmos kelnės

Pirmą kartą už vairo sėdusi Eglė pasakoja, kad nesitikėjo, jog važiuoti bus taip lengva, o stabdyti taip sunku. „Prieš sėdant važiuoti, dar pažiūrėjome, kad ne visai viskas gerai su auto stiklais, taigi teko varyti automobilį į servisą, sutvarkyti priekinį stiklą. Juk AGN stiklai būtinai turi būti tvarkingi. Vėliau vyras paėmė mašiną ir jau galėjo mane mokyti vairuoti. Jau buvau įgijusi vairavimo teorijos išlaikymo pažymėjimą, tačiau reikėjo dar ir išmokti praktiškai vairuoti, kas aišku reiškė daugiausiai visko. Taigi, vairuoti pradėjau nuo namų aikštelės. Nors tikėjausi, kad nemokėsiu išvažiuoti į kelią, bet visa baimė buvo tada, kai nemokėdavau sustabdyti. Manau, tai yra daug rizikingsesnė situacija. Išvažiuoti į kelią lengviau, nes iš pradžių gali pagalvoti kažką, ką ir kaip turi daryti. O stabdant nėra laiko, visgi negali tik vieno pedalo spausti, turi daugiau visko padaryti, ir tai reikalauja mąstymo bei pastangų, dėl to ir bijau“, – sako pradedančioji vairuotoja.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>