Gyvūnai ir kelias

Naktį važiuojant neapšviestu ar mažai apšviestu keliu, svarbu, kad veiktų d1s apšvietimo komponentai, visi žibintai, vairo stiprintuvas ir stabdžiai. Šviesų reikia tam, kad galėtumėte gyvūnus pastebėti,

D1s lemputėsŠviesos padeda jums, bet ne gyvūnams, juos pamatyti. O gerų stabdžių, padangų ir kitų sistemos dalių reikia tam, kad galėtumėte išvengti smūgio ir saugiai apvažiuoti kliūtis. Visgi, naktį kelyje pasirodantys gyvūnai – didesnė grėsmė nei savimi pasitikintys ką tik vairuoti išmokę BMW vairuotojai.

Vairuotojai įspėjami ženklų

Žinoma auto led lemputes reikia prižiūrėti, kad jos visada gerai šviestų tam, kad jums apšviestų ir kelią, ir leistų laiku pamatyti į kelią išėjusius gyvūnus, ir pamatytumėte kelių eismo ženklus. Visi kelio ženklai yra sukurti tokiomis priemonėmis, kad būtų galima matyti juos ir tamsoje. Kelių eismo ženklų apvadai arba tam tikros kitos dalys yra padengtos dažais, atspindinčiais šviesą. Tad nieko keisto, kad vairuotojus šie ženklai ir naktį gali įspėti apie pavojus. Paprastai tose teritorijose, kur labiausiai tikėtina sulaukti gyvūno per kelią, yra greičio ribojimo ženklai, o taip pat – ženklai, rodantys, kokiu atstumu ir kaip ilgai gali pasirodyti miško gyvūnai ant kelio.

Kai kur yra atitvarai

Pačiose nesaugiausiose dalyse, kur keliu važiuoja daug mašinų, taip pat yra ir kelio atitvarai. Jie leidžia apsisaugoti nuo gyvūnų, bet visgi vis tiek verta būti budriais – kartais stirnos sugeba peršokti atitvarą, o tada nebegali grįžti į mišką ir tiesiog blaškosi kelyje, taip keliant nesaugumą. Kai kurie kelio atitvėrimai skirti tam, kad būtų galima tiesiog sumažinti triukšmą. Tai reikalinga, pavyzdžiui, gyvenvietėse.

Kaip elgtis pamačius gyvūną

Nors vairavimo mokykloje žmonės apmokomi įvairioms situacijoms, reikalingos kasdien vairuojant, išvažiuojant, parkuojantis ir pan., tačiau atsakymo, kaip elgtis, pamačius gyvūną, tarsi nėra. Kiekviena situacija kitokia. Iš tiesų, būtų gerai apsimokyti ne tik standartinėms situacijoms, bet ir avarinėms situacijoms. Gyvūno kelyje sutikimas ir būtų kažkas panašaus į avarinę situaciją ir vairuotojams vertėtų praktikuotis tokių situacijų vengti.

Geriau važiuoti bent dviese

Jeigu naktį bijote nutrenkti gyvūną, važiuojate pavojingesniais keliais, pravartu ne tik susireguliuoti šviesas, bet ir padvigubinti matomumą važiuojant su keleiviu dešinėje. Keleivis žiūrės ne tiek į patį kelią, kurį privalo stebėti vairuotojas, bet žvalgysis aplink ir matydamas aplink gamtą galės taip pat ir įspėti apie kažkur pakelėje galbūt esantį gyvūną. Venkite kelionių tokiais keliais per mišką, bet jeigu visgi turite važiuoti, darykite tą kuo saugiau.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

1 komentaras

  1. važiuojant tamsoje yra labai svarbu turėti tvarkingus visus savo mašinos žibintus. Kai kurie galvoja, kad svarbūs yra tik priekiniai žibintai, kadangi jie apšviečia kelią, bet reikėtų nepamiršti,kad svarbūs ir galiniai. Internete jubana.lt turi nemažai įvairių galinių žibintų. Jų dėka įspėjame kitus vairuotojus apie galimą pavojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>