Kad šuo nebijotų eiti pas veterinarą

Sveikas šuoNors dažniausiai veterinaro paslaugos Vilniuje yra neskausmingos ir labai paprastos, šunims kartais jos vis tiek įvaro baimę. Ką daryti, kad jūsų augintinis nebijotų čia lankytis?

Nuvesti dar prieš kažką darant

Tegul veterinarai Vilniuje būna aplankomi ne tik tada, kai ateinate skiepų arba karpytis nagus, bet ir tada, kai tiesiog atvykstate pasilabinti. Tegul tai būna vieta, kurią iš kvapo šuniukas prisimena kaip dažnai lankomą vietą. Veterinarijos klinikoje tikrai yra išskirtinis kvapas ir šią vietą šuo labai gerai prisimins. Jeigu kaskart čia atėjus bus tik daromos nemalonios procedūros, jis labai gerai prisimins šią vietą ir nenorės čia eiti. Tad užsukite ten dažniau, pasisveikinkite. Pamaloninti skaniukais, kuriuos galite visada atsinešti ir duoti savo veterinarui, kad duotų ir šuniui. Tokiu atveju, galėsite būti užtikrinti, kad veterinarija siesis ir su pačiomis maloniausiomis patirtimis – pavyzdžiui, skanėstais.

Negąsdinti, nekelti streso

Paprastas patarimas yra toks pats, kaip ir norint, kad vaikas nebijotų vykti pas dantų gydytoją: negąsdinti, nekelti tono, kai reikia važiuoti pas šį specialistą. Taip, kaip dažnai įbauginami vaikai, atvežant juos pas gydytojus, prieš tai prigąsdinus, taip yra ir su gyvūnais. Šunis prigąsdiname tokiu būdu, kad per prievartą jėga ir agresyviai juos atitempiame pas veterinarą, ir nors dar nieko neatsitiko, pažinties pradžia jau būna iškart bloga.

Dieną, kai važiuojate pas veterinarą, nuveikti ir ką nors kito

Apskritai reikėtų, kad vizitas pas veterinarą šuniukui būtų tarsi vienalytės geros dienos dalis. Keliaukite pasivaikščioti po parką, pažaiskite, darykite smagius dalykus, kuriuos paprastai gyvūnas mėgsta. Tuomet užsukite į veterinarijos kliniką. Paskui toliau leiskite laiką su augintiniu. Kad apsilankymas pas veterinarą nebūtų pagrindiniu dienos akcentu, o ta diena turėtų ir daugiau atspalvių. Tuomet galėsite tikėtis, kad viskas bus gerai. Priešingai nei tuo atveju, jeigu jėga įsitempsite iš guolio šunį į automobilį, nuvešite pas veterinarą, atitempsite, ten paskiepysite ir vėl atgal partempsite namo. Tada tikrai šuo prisimins tai kaip išskirtinę trauminę patirtį ir gal dar nakčia sapnuos…

Blogiausiu atveju: keisti veterinarijos kliniką

Kartais nieko nepadarysi. Net jeigu buvote labai atsargūs ir draugiški, šuo galbūt patirs traumas dėl skausmingų procedūrų ir vien priartėjus kitą kartą prie klinikos, iš baimės apsišlapins ar ims agresyviai elgtis. Tokiu atveju, visada galite pabandyti tiesiog pakeisti veterinarijos kliniką.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

1 komentaras

  1. Mes kai ir taip dažnai visur vežiojamės šunį, tai jis nelabai nutuokia, kada ir kur mes jį vežam. Šiaip esame pripirkę internetu visokių žaislų, jog važiuojant mašinoj nukreiptų dėmesį į juos, tai tikrai veiksminga ir nėra taip, jog pas veterinarą jam labai blogai būtų. Dažniausiai ten jį skanėstais primaitina, kurių mes nelinkę duoti, tai jis kaip tik nesipriešina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>