Sveikatai palankus biuras: koks jis

Vis aktualiau darosi patalpos verslui Kaune, kuomet šis miestas vis labiau populiarėja tarp investuotojų, ir tarp jaunos darbo rinkos. Renkantis biurą, galima iš anksto planuoti ne tik palankias sąlygas darbui, bet ir palankias sąlygas sveikatai. Koks tas sveikatai palankus biuras?

Tinkama vėdinimo sistema

Ventiliacija, drėkinimas, oro sausumas – tai iš dalies nuo nuomotojų ir biuro savininkų priklausančios savybės. Teisingai įrengtos patalpos turės galimybes būti vėdinamos, o šildymo sezono metu nebūti visiškai išdžiuvę. Kita vertus, tam tikras rekuperacines sistemas gali įsirengti ir pats biuro savininkas. O taip pat ir pastatyti namuose oro drėkintuvą. Puikų įrenginį, kuris padėtų išlaikyti namuose tokį oro drėgnumą, koks reikalingas geroms sveikatos sąlygoms palaikyti.

Ergonomiški baldai ir įrenginiai

Patalpos KauneTai, kokie baldai bus biure, labiausiai priklausys nuo nuomotojo. Jis veikiausiai tik nuomosis patalpas, o pats tą biurą apstatyta, kaip nors, kokiais nors dalykais, baldais. Taigi, ergonomiški baldai bus jo atsakomybė. Seniau madingomis buvusios šefo kėdės dabar laikomos tikru peiliu stuburo sveikatai. Be galo lanksčios, nestabilios, su ratukais ir judančiu atlošu – jos niekada neužtikrindavo reikiamos stuburo padėties prie darbo stalo. Tad dabar norintieji gerų sveikatos rodiklių renkasi kėdes, kurios būtų stabilios, tačiau reguliuojamo aukščio. Kad kiekvienas darbuotojas galėtų sėdėti tokiame aukštyje, kokiame jam rekomenduojama. Atitinkamai reguliuotis turi ir stalo aukštis. Ne tik dėl sveiko ir patogaus sėdėjimo ir geros stuburo padėties sėdint, bet ir tam, kad būtų galima dirbti stovint.

Pakankamas apšvietimas darbo erdvėse

Akių sveikatai svarbu ir tinkamas apšvietimas. Nors jūs galbūt dirbsite pagrinde su kompiuteriu, kuris turi savo šviesą, reikia stengtis labai saugoti akis. Juo labiau, žiūrint į kompiuterį, reikia, kad aplinka būtų tokio paties šviesumo, kaip ir kompiuterio ekranas. Taip pat apšviesti tinkamai reikėtų visas darbo erdves.

Harmoninga aplinka, naudinga psichinei sveikatai

Apskritai sveikatai svarbu yra harmonija, vieningumas. Pagal feng šui ar tiesiog teisingus dizaino principus išplanuotas biuras – tai kelias į sėkmę, į harmoningą ir ramų darbą. Kaip pasiekti tokį rezultatą? Žvelgti į biuro erdvę taip pat rimtai, kaip į namų interjerą, kurį stengiamės įkurti kuo gražiau.

Sveiki užkandžiai biure

Netoliese – sporto ir sveikatingumo vietos – tai idealu. Tačiau ne visada taip pasiseka, o ir ne kiekvienas ryžtasi sportuoti. Svarbiau tai, ką darome kasdien. Pvz., ką valgome. Dėl to biure vertėtų turėti sveikų užkandžių, o ne šokoladinių batonėlių barą.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>