Kaip ištrinti informaciją nesugrąžinamai

Su kompiuterių entuziastų bendruomene mes dažnai kalbame, kaip reikėtų padaryti, kad pavyktų data recovery UK. Kaip reikėtų susigrąžinti savo dingusius duomenis ir kaip pasistengti jų neprarasti. Tačiau niekada nekalbame iš kitos, atvirkštinės pusės. Tai yra – kaip padaryti, kad recover deleted files būtų neįmanoma. Juk kartais būna, kad turime tokios informacijos kompiuteryje, jog norime ją tiesiog ištrinti amžiams. Jeigu taip yra ir jums, tuomet metas pasinaudoti šia kelių žingsnių programa ir visiškai sunaikinti turimus duomenis bei net ištrinti jų pėdsakus.

Efektyvus trynimo būdas

Kai trinate informaciją iš kompiuterio, galite pažymėti failą ir paspausti Delete + Shift mygtukus. Jeigu jūs spausite tik Delete, tai informacija atsidarys šiukšlių dėžėje Rececle Bin, kurios ikoną matote ant Desktop. Jeigu ištrinsite į ten, tai failas dar bent mėnesį ten gyvens ir, esant norui, galėsite jį susigrąžinti. Vadinasi, iškart reikia trinti taip, kad viskas pradingtų.

Virtualūs duomenys

Jeigu turite kokių nors virtualių duomenų, juos geriausia trinti iškart kartu su savo profiliu. Tada greičiau informacija dings ir iš Google paieškos ir indeksavimo sistemos.

Pėdsakų šalinimas

Jeigu jau ištrynėte pagrindinius duomenis iš kompiuterio, jums dar reikia ištrinti visus duomenis. Jeigu įsitikinote, kad viskas pateko ne į Recycle Bin, o buvo apskritai ištrinta, turite sunaikinti ir visus laikinus failus. Geriausia pradžiai yra tiesiog restartuoti (paleisti per naują) kompiuterį, kad jis pats savaime ištrintų per vieną sesiją įgytus laikinus failus. Tada rekomenduojama per Search indikatorių vedant failo pavadinimą pabandyti surasti kokius nors jo trupinius. Gal pavyks rasti, tada ištrinkite. Jeigu failas būdavo naudojamas per kokią nors programą (tarkime, per video grotuvą), tuomet ištrinkite pėdsakus ir iš pačios programos. Gal jie bus prie paskutinį kartą atidarytų failų, gal kokiame nors grojaraštyje. Jeigu ištrinti ten neina, galite per naują sudiegti programą. Taip pat būkite tikri, kad duomenys neliko kur nors naršyklės istorijoje ar sausainėlyje, ten taip pat padarykite atitinkamus trynimo ir naikinimo aktus. Galiausiai padarykite Disc CleanUp veiksmą ir apvalykite savo kompiuterį nuo laikinų šiukšlių.

Aišku, pats patikimiausias trynimo būdas visada yra tiesiog disko formatavimas, tačiau tai labai ilgai užtrunka, o ir reikia prieš tai iškelti failus, kurie ten buvo. Tai yra, ištrinti visus failus iš disko, perrašyti kitur, ir tik tada formatuoti. Daug vargo.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>