Kad lietus nebūtų namo priešas

Namams lietaus nuvedimo sistema reikalinga taip pat, kaip mums skėtis lietuje arba paprasčiausi neperšlampantys batai. Tai yra sistema, kuri nulems apskritai, ar namas bus atsparus drėgmei, ar netekės vanduo į vidų, ar ilgiau laikys stogas ir pan.

Gera lietaus nuvedimo sistema

Lietaus nuvedimasVisų pirma, reikėtų paklausti meistrų, kas tai yra gera lietaus nuvedimo sistema? Tai sistema, kuri yra tvirta, pagaminta kokybiškai ir pritaikyta būtent prie konkretaus stogo. Jeigu kažkur trūksta lietvamzdžio ar latako galo, tai gali reikšti liūdną verdiktą: lietaus nuvedimo sistema yra problematiška ir visur bėga vanduo. Jeigu yra viskas gerai, tuomet lietaus nuvedimo sistema visą laiką tinkamai išsaugo vandens pasiskirstymą, taip pat netrukdytų vandeniui tekėti. Dažniausiai latakai ir lietvamzdžiai gaminami iš skardos, kuri paprastai yra pritaikyta prie stogų spalvos, tai gali būti ta pati skarda.

Ne kiauras stogas

Kitas kriterijus, norint apsaugoti namus nuo lietaus – turėti gerą stogą. Jeigu jis kiauras, tai geri lietvamzdžiai ir lietaus nuvedimo sistemos nepadės. Tekės per visus kraštus vanduo ir jums teks patirti šiuos nuostolius kaip normalią realybę. Tad norėdami turėti ne kiaurą, o tinkamą stogą, pasistenkite iš visų jėgų sudaryti sąlygas meistrams, kurie dengia stogą, dirbti su geromis naujomis medžiagomis, klausykite jų rekomendacijų, nes jie apie stogus žino daugiau negu jūs.

Išvalyti lietvamzdžius

Kitas patarimas, norint apsisaugoti nuo lietaus – pavasarį išsivalyti lietvamzdžius. Arba tą galima padaryti rudens pabaigoje. Lietvamzdžiuose ir lietaus nuvedimo sistemose paprastai prisikaupia nešvarumų, kurių prikrenta nuo medžių. Tai įvairūs lapai, lapeliai, šapai, gilės, sėklos ir kitos augalų liekanos, kurios pagelsta ir miršta rudens metu.

Klimato zona

Apskritai, priklausomai nuo to, kur gyvenate, reikia ir skirtingų imtis veiksmų, kovojant su lietumi. Lietuvoje pakanka to, kas parašyta. Išties, pas mus dažnai lyja, tačiau žiemą turime ir sniegą. Stogo specialiai valyti nuo sniego nereikia, jis neįlūš, jeigu yra kokybiškas ir nesupuvę grebėstai. Tačiau štai nuo šiltnamio celofano patartina pašalinti ir sniegą, ir vandens perteklių.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>