Nuo ko priklauso grūdų kainos

Galime spėti, kad grudu kainos, lyginant su kitais maisto produktais, nėra labai aukštos, ir mes grūdus galime įpirkti dažniausiai kaip populiarią ir maistingą medžiagą. Tačiau šios kainos visgi gali keistis, priklausomai nuo įvairių faktorių. Žmonėms vertėtų žinoti, nuo ko jos priklauso, kad paskui vėl nekiltų „kalafiorų sukilimas“ piktinantis daržovių kaina ir neatsižvelgiant į rinkos gyvumą.

Metinis derlius

Grūdai gera kainaFilmuose kartais matome tragišką Amerikos ūkininkų likimą, kai iki jų derliaus atskrenda skėrių banda. Ir seriale „Planeta Žemė“ galime matyti nuostabius kadrus apie tai, kaip ūkius nusiaubia milžiniški skėrių debesys. Ar galima tikėtis, kad tuomet bus geras derlius, jeigu jį visą nuėdė skėriai? Tada grudu kainos tikrai kils, nes mažai kam pavyks išauginti tą derlių. Mūsų kraštuose, laimei, skėrių nėra. Tačiau derlius vis tiek nėra pastovus, nes yra visokių kitokių rizikų. Viena iš jų – tai klimatas. Jeigu anksti pavasarį, jau pasėjus grūdines kultūras, užeina šalnos ir nušąla daigai, tada derlius, žinoma, bus labai blogas. Jeigu atsitinka kitaip ir būna labai sausa vasara, labai karšta, tuomet nuo to karščio gali nudžiūti ištisi laukai. Gali netgi kilti stichinė nelaimė – gaisras, kada išdega daug laukų. Jeigu sezonas būna baisiai drėgnas, tuomet grūdinės kultūros tiesiog ima pūti laukuose. Labai šalta vasara irgi neatneša labai gero derliaus. Taip pat laukus gali užplūsti ir parazitai, paukščiai, aktyvesni nei kitais metais. Tad metinis derlius būna įvairus, dėl to ir grūdų, miltų kainos kasmet šiek tiek skiriasi.

Grūdų rūšis

Priklausomai nuo to, kokia grūdų rūšis yra auginama, gali skirtis kaina. Lengviausia ir daugiausia bus išauginta kviečių, rugių, todėl ir daugiau šių miltų ir grūdų pigiau rasime. Sunkiau ir brangiau kainuos išauginti perlines kruopas, grikius. Tad nenuostabu, kad ir skirtingos rūšys turi skirtingas kainas. Be to, jeigu tam tikri grūdai ne neauginami Lietuvoje, o yra eksportuojami iš kitų šalių, tai žinoma, kad jų kainos bus dar šiek tiek didesnės. Pavyzdžiui, mes patys neauginame ryžių.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>