Jeigu šuo nugraužė kabelį

Neretai iki to momento, kai kas nors netikėto nutinka, net nepastebime, kokie namuose praeina kabeliai, kaip jie atrodo, ar jie tvarkingi, kur jie. Tačiau, jeigu kabelį, pavyzdžiui, nugraužia gyvūnas, tik tada susimąstome, kad kažkas matyt buvo negerai. Nepulkite kaltinti žiurkėno ar bausti šuns. Juk kalti dėl to esate patys – kodėl kabeliai buvo tokioje vietoje, kad gyvūnas lengvai juos pasiekė? Tačiau ir savęs bausti neverta, geriau pasimokyti iš tokios klaidos ir kitą kartą stengtis laidus laikyti ir padėti kažkur tvarkingiau. O dabar – likviduokime kilusius padarinius.

Kabelio sutvarkymas

KabeliaiVisų pirma, jums reikės sutvarkyti kabelį. Pirma atjungsite elektros srovę, kad jūsų nenutrenktų. Džiaukitės, kad nenutrenkė šuns. Jeigu laidas gali tiesiog išsiimti iš kokio nors įrenginio, elektros atjungti nebūtina, tik laidą atjungti. Tarkime, jeigu tai modemo kabelis, einantis į kompiuterį. Tuomet reikės nukirpti gražiai abu kabelio laidus, kur pasidarbavo šuo ar kitas graužikas. Kiekvienas kabelis yra sudarytas iš viduje esančių smulkesnių laidelių, jie visi yra tam tikros vielos, kuriomis keliauja įtampa, o tam, kad nesusiliestų, jos apsuktos izoliacine plastmase. Jums reikės kiekvieną spalvotą mažąjį laidelį viduje šiek tiek nurengti, kad nuo jo nueitų apsauginis sluoksnis ir liktų pati vielutė. Tą padaryti tiek vienoje, tiek kitoje pusėje, kur kyšo atviri laidukai. Tada vielutėmis reikia abiem pusėms susimazgyti. Imkite pirma vienos spalvos laidelį, sumazgykite. Jeigu turite lituoklį, dar ir šiek tiek aplydykite, kad metalai geriau susijungtų. Tada su izoliacija labai gražiai užklijuokite tas atviras vietas. Atsargiai apsukite, kad neliktų nė jokio tarpelio, per kur matytųsi metalas. Mat jis turės nesusijuosti su kitais metalais. Tą patį padarykite su kitais laideliais. Galiausiai visą tą gumbą apsukite vėl izoliacija ir štai jūsų kabelis sutvarkytas. Tiesa, jeigu tai buvo nugraužtas šviesolaidis, net nebandykite, kvieskite meistrą. Ten kitokia sistema.

Kaip saugoti kabelius

Atsižvelgdami į savo gyvūno rūšį, stenkitės laidus pravesti ten, kur jis negali pasiekti. Galite ir dėti specialias plastikines apsaugas.

Paskelbta kategorijoje Kiti straipsniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>